Mersis no kullanma zorunlu mu ?

Mersis no kullanma zorunluluğu hakkında bilgiler

Sizlere biraz önce açtığım konuda mersis no uygulaması hakkında detaylı bilgiler vermiştim. bu bilgiler ışığında da mersis numarası kullanım zorunluluğu ile ilgili açtığım konuda belirttiğim bilgileri sizlerle birkez daha paylaşmak istiyorum.

2012 yılında yayımlanan Türk Ticaret Kanunu’na göre 01.01.2014 tarihi itibari ile yürürlüğe giren, Türk Ticaret Kanunu’na tabi olan Tüzel Kişiliklerin ( Yani Şirketler ve birinci sınıf gerçek şahıslar tacirler ) Mernis No resmi belgelerde Kullanma zorunluluğu getirildi.

Resmi Belgeler dediğimiz duruma da açıklık getirelim: Faturalar, İrsaliyeler, Yazar Kasalar Müstahsil makbuzları, Gider pusulaları Firma Kaşesi, gibi belgelerde bu numaranın kullanım zorunluluğu 01.01.2014 tarihinden itibaren mecbur tutulmuştur.

Bu uygulamaya uymayan firmalara her bir uygunsuzluk için T.T.K’na göre 2.000.- (İKİBİNTL ) ceza kesilecektir.

Peki sizler Firmanıza ait Mersis Numaralarını nasıl sorgulayabiliyorsunuz. Bunu sorgulamak için aşağıda bulunan linke girmeniz yeterli arkadaşlarım.

MERSİS NO SORGULAMA >>>> TIKLAYINIZ

 

Bakılanlar:

mersis no nedir,mersis no zorunlu mu,mersis no ne demek,mersis no zorunlumu,mersis numarası,mersis no kullanma zorunluluğu,MERSİS NO ZORUNLULUĞU,mersis numarası öğrenme,mersis no yazma zorunluluğu,mersis numarası zorunluluğu,

Mersis no kullanma zorunlu mu ? makalesi Ana Sayfa, Genel kategorisinde yayınlanmaktadır.

“Mersis no kullanma zorunlu mu ?” için 1 yorum

  1. ahmet diyor ki:

    ahahaha

Siz de görüş, düşünce ve sorularınızı bize iletebilirsiniz.